...

0 hlasov

1.  Spálňa

     Je tesne nad ránom.  V izbe 1 je malý sklený stolík, staré menčestrové kreslo bez poťahu, kvet (pravdepodobne fikus), taburetka, na ktorej je dôkladne uložené oblečenie nevýrazných farieb. Ďalej sa tu nachádzajú dva nočné stolíky, medzi ktorými je Muž ležiaci na matraci. To čo vidíme, vidíme prostredníctvom Pozorovateľa.  Pozorovateľ sa približuje k mužovi a keď je veľmi blízko pri ňom, rozsvieti sa svetlo.  V tomto momente muž vstáva. Nezíva, nepretiera si oči, nerozťahuje si končatiny. Len vstáva a smeruje k taburetke.

 

2.  Kuchyňa

     V izbe 2 sa nachádza Pozorovateľ sediaci za bielym  stolíkom, na ktorom sú ľahké raňajky (teplý čaj, jablko, lúpačka, hrudka masla). Do kuchyne vchádza už oblečený Muž. Sadá si za stôl a začína pokojne jesť. Po tom ako muž skonzumuje približne polovicu z raňajok, sa Pozorovateľ zodvihne a smeruje krátkou chodbou do kúpeľne. Na konci tejto chodby sa otočí a v tom momente sa objaví  Muž. Pozorovateľ  vojde s Mužom do kúpeľne, kde je prichystaná  vaňa s napustenou vodou.

 

3. Kúpeľňa

    Muž leží vo vani. Kvapká z vodovodného kohútika.

 

3.  Spálňa

     Pozorovateľ stojí na opačnom konci izby 1 ako ráno a pozoruje dvere, ktorými vojde Muž v župane.  Po tom ako vstúpi, upriami pohľad na pripravené veci na taburetke. Vzápätí  sa pri nej zjaví Muž.  Pozorovateľ sleduje len mužove nohy.  Na zem spadne župan.

 

4.  Spálňa

     Pozorovateľ  sleduje Muža sediaceho na kresle. Muž vstáva a kráča ku kvetu vedľa ktorého je položená odmerka, v ktorej je 500 ml vody. Do črepníka naleje 300 ml a 200 ml vypije.

 

6.  Spálňa 

     Muž leží v posteli. Svetlo zhasne.

 

12.

 

18.

 

.

 

.

 

 

 

 

Ut, 15. 05. 12 - 22:09 ad ... | starous_lee

takisto som nechcel vyvolat dojem voyeura. skor manipulatora

Obrázok používateľa andrej
Ut, 15. 05. 12 - 20:55 ad ... | andrej

ja som to zas pochopil tak, ze balansuje kdesi na pomedzi abstraktneho konceptu pozorovatela textu a realnou osobou, resp. fazuje z jedneho do druheho.. ale nech uz by to bola akakolvek variacia, nic to nemeni na tom, ze taketo voyeurske zalezitosti su uz milionkrat preprate

Ut, 15. 05. 12 - 17:30 ad ... | starous_lee

pozorovatelom v tomto pripade nie je citatel, ale realna osoba (aspon to bol zamer)

Obrázok používateľa andrej
Ut, 15. 05. 12 - 09:47 ad ... | andrej

len nezaujimavy opis s pokusom o dodanie konceptualnejsej roviny prostrednictvom toho pozorovatela (tento napad je vsak uz dost osuchany, najma z ja-pohladu citatela.. pozorujem ta ako spis atd. atd.)

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.