6

1 hlas

Po dlhej plavbe som sa vylodil.

Všetko je tu malé a ploché, občasné trsy trávy nevýrazne rašia zo scvrknutej pôdy. Pozerám sa do šiestich strán.

 

I.

 

Prebrodil som ľadový potok. Jediný vysoký strom v okolí. Šplhám a zhora už vidím len nejasnú a rozmazanú zeleň. Sadnem si na vrchol. Pero škrtá a papier sa míňa na úkor môjho pozorovania: všetko tu je ľahké. Vzduch, ja, šplh a tým pádom aj konár; leziem teda zasa dolu.

 

II.

 

Druhý smer ma zaviedol doprostred rozľahlého poľa. Netrvalo dlho a zabudol som, kadiaľ som sa ta dostal. Teraz už ani neviem, či ide o pravý stred. Svetlo sa pomaly stráca. Klasy sa tu a tam ešte zalesknú v nevýrazných zbytkoch paprskov. Odvšadiaľ dolieha nevýrazný šuchot, ktorý neustále silnie. Spomedzi hustej slamy sa vynárajú postavy a pomalým, trochu ťarbavým krokom sa ku mne približujú. Podaktorým spoza otrhaných vriec, ktoré im sotva zakrývajú genitálie, trčia kosáky, iní ich pevne zvierajú v rukách. Nikto sa neponáhľa. Ani ja nie. Po dôslednom obhliadnutí 360 stupňového okruhu je jasné, že nikam neuniknem. Sadám si preto. Možno len prejdú okolo.

 

III.

 

Bolo zo mňa strhané: šatstvo, ochlpenie, vlasy, nechty, zuby, špičky uší. Bol som pomazaný: olej neznámeho pôvodu. Ruky voľné, nohy voľné, intaktné. Olej sa na kamenistej ceste šmýka pod nohami. Idem rovno, neostáva iný smer. Netrvá dlho a ocitám sa na mieste, skadiaľ vedie šesť ciest.

 

IV.

 

Prichádzam k malej čiernej bránke. Prekvapuje ma, že je kovová, tiež ma prekvapuje, že nič nechráni ani neuzaviera. Ajtak ňou prechádzam. Nič sa nemení. Sadám si na kameň. Zrazu na mňa padne únava tak šialená, aká môže padnúť len na niekoho, kto cestuje. Kameň mi teda poslúži ako vankúš. Neviem, či budem zajtra pokračovať.

 

 

 

Obrázok používateľa andrej
Pi, 21. 10. 11 - 23:15 ad 6 | andrej

poprevracat som myslel naruby, ale aj ozvracanie znie dobre, aky text mas na mysli?

Obrázok používateľa dazda
Pi, 21. 10. 11 - 19:19 ad 6 | dazda

ozvracanie genitalii...to mi zas pripomina iny text na inom servri

Obrázok používateľa andrej
Pi, 21. 10. 11 - 18:41 ad 6 | andrej

ja sa zas bavim na poprevracani genitalii

Obrázok používateľa trolejbus
Pi, 21. 10. 11 - 17:24 ad 6 | trolejbus

Po úvode so stromom a poľom som predpokladal, že to skĺzne k prostému opisu jednotlivých (šiestich) ciest. Našťastie sa to nepotvrdilo. Situácia je to pomerne tradičná, vylodenie na neznámom ostrove, čudný kmeň, čudný rituál...

Celkom sa mi pozdáva taký náznak zacyklenia.

Btw Pri dvojke som sa zabavil, keď som to trocha poprevracal s tými genitáliami a pevným zvieraním rúk.

Obrázok používateľa dazda
Pi, 21. 10. 11 - 14:09 ad 6 | dazda

par veci by som tomu vytkla (najma formalnych), ale inak to na mna dost dobre zaposobilo, najma vytvorena atmosfera, fajn su kratsie vety a nejaka mrazivost alebo co to je

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.